Заставнівський район утворений 11.11.1940 року. Розташований на правому березі Дністра. На півночі межує з Заліщицьким районом Тернопільської області. Заставна – місто районного підпорядкування ( з 1940 року), центр району, розташоване за 38 на північний захід від Чернівців, з яким мас залізничне та автобусне сполучення. У документальних джерелах Заставна згадується у 1589 році. Назва, напевне походить від слова „застава. В Галицько-Волинському літописі згадується шлях від Василева – великого торгового центру на Дністрі – до Чернівців. У місці, зручному для переправи через річку Савицю, верхів’я якої було заболочене, стояла ..застава”‘. ..загорода на дорозі”, де брали з проїжджих купців мито. Тут і оселилися перші жителі Заставни.

Заставнівщина туристична відкриває свої цікаво-неповторні маршрути. Кожен край по своєму цікавий, але Заставнівщина край в історичному плані особливий, бо він розташований в межиріччі Дністра і Прута, на окраїні слов’янських земель і достатньо лише погляду на хронологічну таблицю з історії краю, щоби зрозуміти, що на історичні події цей край чи не найбагатший. Земля Буковини була постійною ланкою, яка пов’язувала слов’янські, українські землі в одне ціле, в одну державу, в один народ який віками рвали, нищили, але він боровся і вистояв, зберіг свою автохтонність, свою мову, звичаї, традиції, культуру, свою державу.

Любителів природи, тих хто вперше приїздить на Заставнівщину, особливо вражає її неповторна краса, мальовничі ландшафти, безліч природних заповідників, більше 125 ставків, віковічні ліси, дністровські каньйони, водоболотні заплави, численні підземні мінералізовані джерела і водоспади, казкові печери з наскальними малюнками первісних людей, Заповідні урочища з дивовижним набором рослинного світу, дикі галявини з десятками видів флори занесених до Червоної книги України.

Мистецтвознавці відкриють для себе нову незнану раніше сторінку, якщо пройдуть тими стежками, якими століття тому ходив відомий український художник М.І.Івасюк, котрий народився в Заставні.