1 Районний музей гончарства с.Коболчин пров. Шкільний 3а, с.Коболчин, Сокирянського району Музей декоративно-прикладного народного мистецтва (гончарство), оригінальні експонати, можливість придбати сувеніри, проведення майстер-класів. Гончар І.І., 067 387-49-04 Ср.,Чт.,Пт.,Сб.,Нд. (9.00-18.00 обід з 13.00-14.00), Пн.,Вт. – вихідні

 

Музей гончарства с. Коболчин

У грудні 2008 року відкрито Коболчинський районний музей гончарства.

Його засновником став заслужений працівник культури України – Іван Іванович Гончар.

Тут зберігаються близько тисячі горщиків, створених гончарськими династіями села Коболчин. Музей оформлено у вигляді гончарської хати. У Коболчинському музеї можна також пізнати секрети гончарського мистецтва на практиці, бо в ньому є й оснащення для ремесла, і діючі печі для випалювання виробів.

Проте це музей не лише гончарства, а й історії села Коболчин. У ньому представлено багатий арсенал українського побуту минулого століття.

Іван Іванович Гончар зібрав для музею унікальні експонати: велику гончарську піч, гасові ліхтарі, старі килими із трьома квітками, що були символом заможності, рушники, давні двері та вікна, ставні. У великій хаті є точений стіл, софи, скрині, лавки. Тут відтворено елементи селянської хати з піччю, яка завжди була улюбленим місцем для дітей, світлицю для дівчини на виданні з її неодмінними атрибутами  – розмаїтими подушками, вишиванками, рушниками.

14