Новодністро́вськ — місто обласного підпорядкування в Чернівецькій області, Сокирянського району, Україна. Розташоване на березі Дністра. Засноване 1973 року і є одним із наймолодших міст області. Населення — 10 920 осіб. Площа — 7,09 км². Поряд з містом побудовано гідроелектростанцію. Наближається до завершення будівництво найбільшої в Європі гідроакумулюючої електростанції, яка вже частково розпочала роботу.

Колись на цій території було Сарматське море, яке утворилося внаслідок з’єднання двох морських басейнів — Прикарпатського і Причорноморського. 15-20 мільйонів років тому це море вкривало великі простори — від Кременецького кряжу і Карпат до сучасного Аральського моря. Воно було внутрішньоконтинентальною неглибокою і теплою водоймою. Відступало море повільно, кілька мільйонів років, і на початку антропогенового періоду набрало обрисів сучасних Чорного, Азовського і Каспійського морів.

Туристичний Новодністровськ

– екскурсії на об’єкти ГЕС та ГАЕС;

– подієві та фестивальні тури;

– маршрути релігійного туризму;

– гастрономічні тури;

– тури спортивного орієнтування на місцевості;

– велосипедні маршрути;

– екотури;

– водні сплави по річці Дністер;

Місця, де можна зупинитись

Назва Адреса Директор Вартість
1 Готель «Бастіон» м.Новодністровськ, 5 квартал, буд.4 ПП Філіпець Мирослав Вікторович 150-300
2 Готель «Діброва» м.Новодністровськ
м-н «Діброва», буд.15
т.3-12-68
ТОВ «Водник» Дейнеко Ольга Степанівна 50-100

 

Музеї

1 Історичний музей Школа № 1; 3–21–20;
факс: З–19–38;
ya.cultura@yandex.ru
Разгонюк Галина Олександрівна 8:30 – 17:30
Перерва з 13:00 – 14:00

 

Історичні знахідки

1 Стоянка 35 – 10 тис. до н.е., ІХ – V до н.е. Пізній палеоліт, мезеоліт На віддалі 1,6 км. на північний схід від міста неподалік станції  для човнів на березі Дністровського водосховища, частина її затоплена