Дністровський комплексний гідровузол

Промисловість Сокирянщини, в основному, формується і розвивається у галузях електроенергетики, машинобудування, добувної та переробної промисловості.

До найбільших підприємств району  відносяться енергогенеруючі підприємства, такі як: філія «Дністровська ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго», філія «Дирекція з будівництва «Дністровської ГАЕС» ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ«Дністровська ГАЕС».

 

Дністровське водосховище

Дністровське водосховище створене у 1981–1987 роках за проектом інституту «Укргідропроект». Площа водозбірного басейну до створу становить – 40500 км².,довжиною 194 км та об’ємом 3,0 млрд. м³, у тому числі, корисним 2,0 млрд. м³. Максимальна глибина водосховища — 54,0 м.

Водосховище дозволяє здійснювати сезонне регулювання стоку Дністра з переходом на багатолітнє і забезпечити зрошення 500 тис. га орних земель.

Окрім того, вже 25 років населені пункти Молдови і України, розташовані на берегах Дністра від ГЕС до Чорного моря, не страждають від руйнівних дій паводків та весняних льодових заторів.

 

Дністровська ГЕС

Дністровська ГЕС — унікальний за комплексним призначенням, конструктивними особливостями, компоновочними рішеннями, складом і конструкцією обладнання об’єкт, який розташований на правому березі річки Дністер.

Будівництво Дністровської ГЕС розпочалося в 1973 році. Разом з будівництвом ГЕС, створювалось і місто енергетиків – місто Новодністровськ.

29 липня 1977 року будівельники Дністровської ГЕС змінили русло річки поблизу селища Новодністровськ. У 1983 році гідростанція досягла своєї повної встановленої потужності — 702 МВт.

Споруди Дністровської ГЕС розташовані на відстані 678,0 км від гирла Дністра.

 

1

Дністровська ГАЕС

Дністровська ГАЕС — одна з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій, яка будується на території Василівської сільської ради.

Будівництво станції розпочато у 1983 року.

Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву.

Згідно із проектом, встановлена електрична потужність ГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі складає 2268 МВт, у насосному режимі 2947 МВт.

Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим, за масштабами, проектом гідроенергетики у світі.

2