Рубрика “Пізнаємо Буковину”. Цікаві факти Перевал Турецька Вершадь

розміщено в: Найближчі події | 0

Німчич (інша назва – Турецька Вершадь) – це перевал у Покутсько-Буковинських Карпатах, на межі Путильського та Вижницького районів області, на вододілі річок Виженки і Черемоша, неподалік розташовується Вижницький національний природний парк.

Перевал розташований на висоті 586 метрів над рівнем моря. Колись через цей перевал проходила автодорога за маршрутом Чернівці – Вижниця – Путила. Але через круті схили, підйоми та спуски дорогу вирішили прокласти низом вздовж ріки Черемош. Зараз дорога на перевал є, вона скручується серпантином, є чимало поворотів, її покриття ґрунтове. Більшість туристів піднімаються на перевал на позашляховиках або пішки.

Німчич — об’єкт туризму, з нього ведуть пішохідні маршрути до пам’яток природи Буковинських Карпат: дивовижні скельні утворення Соколине око та Протяте Каміння; печера Олекса Довбуша – відважного народного ватажка 30-40 рр XVIII ст.

Це одне з найкрасивіших і наймальовничіших місць Буковинських Карпат. Перевал відкриває панорамну картину долини, де біжить бурхливий гірський Черемош, радує око пейзажами гір вкритих зеленню, невеличких поселень і звивистих гірських не то стежин, не то доріг.

Дуже поетично про Німчич висловилася Леся Українка в листі до Ольги Кобилянської, яка побувала тут у липні 1901 року: «Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія…»

В травні 1946 року Л.І.Брежнєв, перебуваючи на посаді начальника політуправління Прикарпатського ВО перебував на відпочинку на перевалі.

Перевал Німчич також цікавий автолюбителям, оскільки неодноразово проводилися змагання з гірських перегонів.

Залишити відповідь