Найменування Опис об’єкта, дата
спорудження, автор
Місце
знаходження
Статус об’єкта
Братська могила радянських воїнів. пам.-1953р.
Реконструкція 1971р.
Братська могила Радянських воїнів знаходиться у сквері біля районного  будинку культури. Тут поховано 68 воїнів.
В червні – липні 1941 року в районі сіл Селятин та Шепіт бійці 97 Чернівецького прикордонного загону при підтримці 209 гірського стрілецького полку 96 гірської стрілецької дивізії на протязі 14 днів вели важкі кровопролитні бої з фашистськими загарбниками. В боях загинули 25 радянських воїнів. Їх поховали в окопах та інших місцях в селах Селятин, Шепіт, Плоска.
В жовтні 1947 року згідно рішення виконкому Путильської райради в Путилу перевезено останки 57 солдатів та 11 партизанів і захоронені вони в братській могилі в селищі Путила.
смт. Путила
вул. Шевченка
Місцевого значення
Садиба Федьковича Ю.А. -українського письменника. поч.Х1Х ст.
Реконструкція 1948р.1973р. м\д-1953р. Заміна-1983р.
Дерев’яна в зруб гуцульська хата, в якій народився майбутній поет, повністю відтворює побут гуцульської родини XIX століття. Тут зберігаються старовинні меблі, килими та ікони, музичні інструменти, традиційний  гуцульський посуд, барвистий святковий одяг та інші доцільні ужиткові речі. Серед книжок на полиці в кімнаті – старовинне видання „Кобзаря„ Т. Шевченка, твори австрійських та німецьких поетів.
смт. Путила
вул. Федьковича.
Місцевого значення
 
Садиба Л. Кобилиці
Садиба Лук’яна Кобилиці відноситься до пам’яток історії,  епохи, в якій проживав керівник селянського повстання  проти поміщицького гніту та кріпацтва 1843-1849 рр. Тут розташована хата, склеп, кліть. Хата дерев’яна 10,85х6,25 м., з дуже міцного дерева, розділена на дві половини – кухню, сіни, і світлицю, покрита Гонтою, тесана з середини. Кімната, в якій жив Л. Кобилиця, побілена. Кліть (комора) дерев’яна (5х5) з товстих, тесаних, добре пригнаних колод, нагадує майстерно зроблену скриню під дерев’яним дашком, покритим Гонтою. Хутір Красний Діл Сергіївської сільської ради Місцевого значення
Пам’ятник воїнам-прикордонникам застави ім. Алєксєєва К.Г. 22 червня на світанку першими вступили в бій з німецько-фашистськими загарбниками  мужні прикордонники Шепітської застави.  Протягом 12 діб, щоденно відбиваючи десятки атак в боях з тричі переважаючими силами ворога, трималися герої. В рукопашному бою загинув командир застави молодший лейтенант К. Г. Алексєєв. Смертельний бій продовжувала горстка сміливців. Тільки за наказом командування останні залишили заставу.
В 1967 році з дозволу політвідділу Західного прикордонного округу на честь героїчних захисників державного кордону в центрі села Шепіт встановлений обеліск.
Пам’ятник встановлений місцевими майстрами на кошти громадськості району.
Автор пам’ятника – Чернівецькі художньо-виробничі майстерні художнього фонду УРСР.
Обеліск  бетонний в формі пілона висотою 6 метрів, і сторонами в основі 0,9х1,82, стела бетонна висотою 1,7 м., і шириною 3,02 м., товщиною 0,4 м.. На обеліску напис: «Тут в червні 1941 року 12 діб героїчно боролись прикордонники застави ім. Алексєєва з німецько-фашистськими загарбниками, захищаючи рідні кордони Радянської Вітчизни».
Пам’ятник встановлений на бетонному подіумі висотою 0,3 м., і сторонами 2,1х3 м.
с. Шепіт. Місцевого значення
Печера, в якій перебував Олекса Довбуш з опришками 30-40-і рр.
ХУ111ст.  30-40-і рр.
ХУ111ст. В с. Підзахаричі, 1.5 км. на північний захід від села, знаходиться урочище Печера Довбуша.
Печера, де перебував Олекса Довбуш з опришками, з давніх часів відома населенню під назвою Печери Довбуша. Про боротьбу О. Довбуша з гнобителями, його сміливість, хоробрість свідчать архівні документи, складено багато легенд.
В середині XVIII ст. на Покутті і Буковині поширювався рух опришків на чолі з Олексою Довбушем. Особливо тісні зв’язки Довбуша були з селянами гірських сіл, де селянськими загонами керували місцеві ватажки.
Олекса Довбуш поповнював буковинцями  свій загін, об’єднувався  з буковинськими опришками, а в найбільш скрутний час переховувався у них і знаходив всебічну підтримку.
За переказами печера була глибиною 30 метрів. Зараяв тунелі на відстані 10 метрів зроблений завал.
На вершині гори, яка по висоті дещо уступає Перевалу «Німчич», знаходиться громаддя величезних каменів – вапняків. Серед них з північної сторони печера, вхід якої має 2.5 – 1.2 метри під кутом 30-40 градусів на віддалі понад 10 метрів.
Біля входу в печеру, на скелі вмонтована охоронна дошка з написом:
«Пам’ятник історії. Охороняється державою. Пошкодження карається законом».
с. Підзахаричі
ур. «Печера Довбуша».
Загально-
державна.