Найменування Опис об’єкта, дата спорудження, автор Місце проходження Статус
Смугарські

водоспади

Мандруючи стежками рідного краю зверніть увагу на унікальне явище природи, що знаходиться біля села Розтоки. Це  – Смугарські водоспади. Річка Смугар – права притока швидкоплинного Черемошу. Вона невелика, але має найбільшу кількість водоспадів серед усіх річок Чернівецької області. Це пов’язано, насамперед, з рельєфом території та складом гірських порід, які важко руйнуються текучими водами. Русло річки та її приток на своєму шляху перетинають виходи на поверхню масивних пісковиків, флішових відкладів, що сприяє утворенню уступів, з яких спадає вода.

Загалом, тут налічується 11 водоспадів, в т. ч.,  10 – постійних та 1 тимчасовий. Чотири водоспади розташовані на руслі річки Смугар. Це Двійник, Ковбер, Нижній Гук і Верхній Гук. П´ять розміщені на лівих притоках. Це Сич, Дощовик, Малий Гук, Великий Гук і Дівочі Сльози. А два – Малюк і Полявини – на притоках, що впадають у річку Смугар справа.

 

с. Розтоки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Місцевого значення
Кам’яна

Багачка

        Кам’яна багачка являє собою геологічну споруду висотою 20 м., шириною в основі до 12 м., пірамідальної форми, нагадує постать людини.  Це рідкісний зразок вивітрювання.

Скеля знаходиться В Покутсько-Буковинських Карпатах на правому березі річки Путилки, обабіч центральної дороги. Має наукове та естетичне значення.

Ось що розповідає про походження цієї назви легенда. Володіла колись усіма багатствами цього краю жорстока скнара поміщиця. Одного разу попросила у неї голодна вдова шматочок хліба. Люта багачка жбурнула у неї каменюку. «А бодай ти сама каменем стала» – гнівно кинула їй вдовиця. І сталося чудо – не стало багачки. На очах у людей  вона вмить перетворилася у камінь і застигла біля дороги на березі річки Путилки.

с. Усть-Путила Пам’ятка природи місцевого значення
Водоспад

«Кізі»

         Каскад водоспадів з перепадом висот 16 м., один з найвищих в Україні. Водоспад на одному з струмків, що впадає у р. Бісківка утворився на місці скиду товщ флішу. Висота водоспаду сягає близько 30 м. Вода в ньому падає двома уступами. Русло повністю кам’янисте. Водоспад дуже мальовничий. Від падіння вода розбивається в безліч бризок, що переливаються всіма кольорами веселки. Тут, завжди зупиняються люди, щоб помилуватися красою водоспаду.

 

с. Бісків Мариничівської с/р Місцевого значення
Камінь

Жаба

       Окрасою села є пам’ятка природи, що знаходиться на березі бурхливого Черемошу – Камінь Жаба.

Кожен, хто проїжджає через село, не може не звернути уваги на знак, що стоїть біля шосейної дороги над Черемошом. Жителі переповідають, нібито колись ішов через гори Олекса Довбуш. І своїм топірцем відрубав цей камінь від високої скелі, що височить над дорогою. Але ще й побутує інша легенда про цей чудо-витвір природи.

Колись давно на тому місці, де стоїть камінь Жаба, жила вродлива дівчина. Рідної матері у неї не було, а була мачуха, яка мала свою дочку. Мачуха свою дочку дуже любила, а чужу, не рідну – ненавиділа. У дівчину закохався хлопець, але мачуха не хотіла, щоб не рідна дочка виходила заміж за нього, а хотіла видати свою дочку за цього хлопця. І коли вже було назначено день весілля, то мачуха закляла дівчину, щоб вона перетворилася на жабу. Але Бог дав так, що в жабу перетворилася дочка мачухи. І та жаба стала каменем, а мачуха з того горя померла і перетворилася в камінь, який височить над горою.

 

с. Мариничі Пам’ятка природи        місцевого значення
Водоспад на річці Сучава «Сучавський»          Водоспад славиться своєю красою. Прохолодна гірська водиця разом з рельєфним каміння, наче парою, кружляють у вальсі, милуючи око людей. Водоспад  у вигляді каскаду з трьох уступів загальною висотою понад 5 метрів, що дає можливість використання падаючої води у водоспаді, як альтернативного джерела енергії в гірських районах.

Ми, мешканці Карпат, повинні берегти мальовничі куточки нашого краю, примножувати його багатства, дбати за неоціненими скарбами, дарованими нам матінкою-природою.

с. Шепіт Місцевого значення

Залишити відповідь