м. Хотин – Свято-Покровська старообрядницька церква 1888 р. Дерев`яна, каркасної конструкції, обтинькована глиною і побілена, однонавова, тридільна, стоїть на низькому кам»яному обтинькованому цоколі, на якому лежать підвалини. Планово об»ємно-просторовим рішенням нагадує буковинські дерев`яні храми-хати.Складається із прямокутного у плані, витягнутої по вісі захід-схід нави, до якої з заходу примикають рівні з нею за шириною і висотою короткі сіни, а зі сходу – коротка і вузька п»ятистінна вівтарна частина. Територія церкви огорожена дере»яним парканом і металевою сіткою.

с. Ворничани- церква Різдва Богородиці, 1907-1909 рр. Розміщена в центрі села. Церква дерев’яна, на мурованому фундаменті, шальована дошками, тридільна, з прямокутними в плані об’ємами бабинця, ширшої нави і п’ятигранною апсидою з добудованими з півночі і півдня захристією та ризницею. З заходу до церкви прибудована триярусна дзвіниця з восьмигранною вежою з наметовим верхом; через дзвіницю здійснюється вхід до інтер’єру церкви.

с. Круглик – церква Покрови, 1807-1810 рр. Церква дерев’яна, трьохзрубна, побудована з дубового дерева на кам’яному фундаменті. В 1994 році рішенням комісії дозволено перенести дерев’яну церкві на цвинтар. Однак прихожанами вона піднята 4 кранами і віднесена вбік, при цьому конструкції церкви не пошкоджені.

с. Млинки – церква святого Костянтина, 1932 р. Церква дерев’яна  з’явилась на кладовищі як каплиця. В 1960 р. була закрита. Передана громаді у 1988 році. Після ремонту була відкрита 02.07.1990 року. Під час ремонту було добудовано стіни з ганком. Церкву отиньковано, вона знаходиться на мурованому фундаменті. Невеличка за розмірами, складається з прямокутного в плані основного об’єму та прибудованих з заходу сіней з ганком, з відкритими арками.

с. Санківці – церква Успіня пресвятої Богородиці, 1906 р. Церква дерев’яна на мурованому фундаменті, шальована дошками ззовні і отинькована в середині. Тридільлна в плані видовжена за рахунок поєднаних між собою квадратної дзвіниці, бабинця, нави та п’ятигранної апсиди з примикаючи ми до неї захристією та різницею. Навколо церкви влаштовано відмостку. У наві – восьмигранні перекриття із зрізаним верхом, у бабинці і вівтарній частині – плескаті стелі. Дахи церкви вкриті бляхою з влаштованими, водостічними трубами та жолобами. Триярусна дзвіниця та нава мають майже ідентичні восьмигранні вежі, завершені високим дахом з маківками.

с. Шилівці – церква Різдва Богородиці, 1901 р. Приміщення церкви дерев’яне, зрубне, поставлене на низькому кам’яному цоколі, стіни обшиті мальованою дошкою, трьохярусна дзвіниця общита алюміньовою бляхою. Дошки шальовані пофарбовані масляною фарбою в розовий колір, над навою восьмигранний ліхтар, обшитий алюмінієвою бляхою.

 

Залишити відповідь