Перевал Шурдин

розміщено в: Найближчі події | 0

Перевал Шурдин розташований на межі Вижницького й Путильського районів Чернівецької області. Він підіймається над рівнем моря більш ніж на тисячі метрів. Через Шурдин проходить автомобільна дорога Берегомет – Селятин, котра була прокладена ще на початку XX століття – в 1914 році – військами Російської імперії під командуванням генерала Брусилова. Під час Першої світової війни перевал Шурдин став ареною кровопролитних бойових дій в бою з австро-угорцями, так званий «Брусиловський прорив». Українці брали участь у боях з обох сторін. Тепер на місці братської могили височить каплиця Архистратига Михаїла.
З перевалу можна насолодитися справжніми карпатськими краєвидами, а краще – забратися на гору Магура (1313 метрів), що височіє поруч з перевалом на схід від нього. Звідси всі Буковинські Карпати – як на долоні. Навколишні гори вкриті лісами із основними породами дерев – япина, бук, явір, береза. На південно-західних схилах перевалу, що спускаються до басейну річки Путилка, великі ділянки зайняті різнотрав’ям. З північної сторони перевалу дорога проходить схилами хребта Німчич (відгалуження хребта Ракова), де утворює численні, місцями дуже круті, повороти.
Перевал Шурдин є найвищим перевалом України, по якому проходить автомобільна дорога. У 80-х роках минулого століття спецділянка, що пролягає між населеними пунктами Руська і Долішній Шепіт (тобто дорога, яка пролягає через перевал Шурдин), входила до траси раллі «Карпати», що мав статус етапу чемпіонату України по автораллі. Також за останнє десятиліття на перевалі Шурдин проходили декілька різних етапів чемпіонату України по автораллі – «Буковина», «Золота осінь Карпат», а з 2012 року тут проходить кубок Європи по раллі. Спецділянка «Шурдин» є справжньою родзинкою для раллі, адже його довжина складає 20 км і на ній налічується 21 крутий поворот (11 лівих і 10 правих).

Залишити відповідь