Назва Короткий опис Місцезнаходження
1 Свято-Успенська церква Дерев’яна церква, 1765 року будівництва с.Комарів
2 Свято-Михайлівська церква Дерев’яна церква, 1847 року будівництва с.Перківці
3 Хрестовоздвиж. церква Мурована церква, 1808 року будівництва с.Нелипівці
4 Церква св.Олександра Невська Мурована церква 1860 року будівництва с.Іванівці
5 Свято-Михайлівська церква Мурована церква, 1884 року будівництва с.Бабин
6 Свято-Дмитріївська церква Дерев’яна церква, 1887 року будівництва с.Бернове

 

Релігійні святині:

3

  1. Успенська церква в с. Комарів. Зведена у 1765 році. Храм є тризрубним одноверхим. Над навою підвищується восьмерик куполу, бабинець і вівтарна частина мають бічні прибудови. Пізніше до бабинця прибудували двоярусну муровану вежу-дзвіницю, яка явно домінує в ансамблі.
  2. Хресто-Воздвиженська церква в с. Нелипівці. Посеред села Нелипівці височіє культова споруда. Це і є Хресто–Воздвиженська церква. Будівництво якої відносять до 1808 р. Була вона спочатку дерев’яною, а потім зазнала реконструкції. Нову церкву будували довкола старої, яка ще кілька років продовжувала служити громаді. Кошти на будівництво зібрали всім миром, а колгосп і цукровий завод допомогли з будматеріалами. Новозбудований храм Воздвиження Животворящого Хреста Господнього освятили наприкінці серпня 1995 р. Це стало великим святом не лише для жителів Нелипівців, але і для прочан із довколишніх сіл. В урочистостях взяли участь понад два десятки священиків, а службу Божу відправив владика Онуфрій.

Зараз у центрі села золотом виблискує нова церква, до якої ходять не тому, що модно, а щоб поспілкуватися з Богом, очистити душі, набратися сили і терпіння, щоб пережити усі труднощі і негаразди життя.

  1. Храм носить ім’я великого служителя Божого – предводителя воїнства небесного, заступника людства – Архістратига Божого Михайла. Храм збудований у вигляді корабля. А це означає, що церква, мов той корабель, несе нас по морю життя до вічної пристані у Царстві Небесному. Спочатку це була проста дерев’яна сільська церква, в 1984 році її реконструйовано: зроблено цегляну кладку стін, штукатурку, підлогу викладено керамічною плиткою.
  2. Церква Олександра Невського в с. Іванівці. В середині ХІХ століття, у 1860 році в центрі села Іванівці на місце старенької церкви місцевий пан Олександр Казимір на своїй землі вирішив побудувати церкву. Будували разом з громадою – селянами. Селяни давали підводи, робочу силу для будівництва. Церква будувалася швидко. У 1860 році було завершено всі роботи. За церквою є капличка і два склепи, де були поховані пані Єлена і син Казиміра – Костянтин.
  3. Свято-Вознесенська церква в с. Бабин. В селі була збудована перша церква. Прихід її становив приблизно 100 чоловік, а сама вона була вся дерев’яна і дуже маленька. На сьогоднішній день від неї залишився тільки престол, над яким бабинчани звели капличку. В 1860 році, за рахунок місцевого поміщика Йосифа Займана, розпочинається будівництво нової церкви.
  4. Дмитрівська церква в с. Бернове. Свято Дмитрівська церква, дерев’яна, покрита гонтою, (крепка). Престол в ім’я святого великомученика Дмитра Солунського, холодна (не опалюється). По штату 1838 року положено священник, дячок і пономарь. В 1886 році розпочалося будівництво нової церкви.
  5. Храм Різдва Присвятої Богородиці с.Подвір’ївка (1868) У лютому 1906 року було одержано дозвіл, підписаний губернатором Бессарабії, на перебудову церкви. В 50-х роках горіла церква. На тому місці, де колись стояв престол церкви, зараз побудовано каплицю. Сьогодні церква має вигляд такий, як колись. Восени 2008 року церква святкувала своє 140-річчя.