Діюча Програма розвитку туризму в районі, інформація про використання коштів виділених на виконання Програму розвитку туризму в районі.
 
Інформація

про підсумки виконання Комплексної програми

розвитку туризму в Кельменецькому районі на 2014-2015 роки
 
Розвиток рекреаційно-туристичної сфери є одним з пріоритетних напрямків розвитку району.

З метою підвищення ефективності функціонування туристично-рекреаційної сфери  району, покращення  якості  надання  туристичних  послуг, активізації розвитку  перспективних  видів  туризму Комплексна  програма розвитку  туризму, рішенням ХV сесії VI скликання районної ради від 25.12.2013 року  № 362.15-6/13 було затверджено Комплексну програму розвитку туризму в Кельменецькому районі на  2014-2015 роки.

Для створення сприятливих умов по залученню іноземних і вітчизняних  інвестицій у розвиток туристичної сфери району, розроблено інвестиційні пропозиції та презентаційні матеріали: «Організація транскордонного кластеру дитячого туризму «Дністер» – для участі у Спільній операційній програмі «Румунія-Україна», «Будівництво та експлуатація рекреаційно-відпочинкового комплексу» (для земельної ділянки в с.Макарівка, ур. «Тутовники»), «Будівництво дитячо-юнацького військово-спортивного табору» (с.Дністрівка). Також протягом терміну дії Програми постійно оновлювався інформаційний банк даних про інвестиційні проекти для розширення туристичної інфраструктури.

На виконання заходів Програми щодо забезпечення удосконалення структури управління в галузі туризму, зокрема координації дій районної державної адміністрації та суб’єктів туристичної діяльності,  проводились наради з власниками туристичних об’єктів району щодо проблемних питань   розвитку сільського туризму.

За час роботи за програмою  збільшилась кількість туристичних об’єктів до 16, активно розвиваються  туристичні продукти, поступово покращується рівень обслуговування туристів.

Наразі в Кельменецькому районі надають послуги  такі туристичні  об’єкти: гостинна садиба “Дім рибалки” , агрооселя «У Володимира», гостинна садиба «У Мішані», база відпочинку «У Бориса» – в с.Бернове; база відпочинку  зеленого туризму “Джія”- )  – в с.Мошанець; агрооселя, садиба «Дністровський маєток», база відпочинку «Водний рай» – в с.Вороновиця ,  4 агрооселі та база відпочинку «Family House») –  в с. Макарівка,  гостинна садиба «У Жори» –  в с.Бузовиця,  яхт-клуб “Маяк”- в с.Дністрівка , база відпочинку “Каньйон”- в с.Грушівці.

Всі туристичні об’єкти  району перебувають   перебувають   у приватній власності  та надають  послуги щодо проживання та харчування, прокат інвентарю, екскурсії  по Дністровському  водосховищу,  в Бакотський скельний монастир, Хотинську фортецю, прогулянки під парусом  на яхті, теплоході, перегони на водних скутерах.

Об’єкти туризму   спроможні  обслуговувати  понад 280 осіб відпочиваючих.

Матеріально-технічна база туристичної галузі району розвивається за власні кошти підприємницьких структур.

У грудні 2015 року власники сільських садиб шляхом анкетування взяли участь у формуванні рейтингового списку «100 кращих садиб сільського туризму України».

З метою визначення ефективних механізмів розвитку туризму  в районі, постійно здійснюється аналіз та оцінка стану туристично-рекреаційної галузі району, проводиться облік та паспортизація об’єктів туристичної інфраструктури (засобів розміщення, закладів харчування, об’єктів природо-заповідного фонду, об’єктів історико-культурної спадщини тощо).

Вивчаються та систематизуються матеріали про туристично-рекреаційний потенціал району, які будуть використані для презентацій, видання туристичних путівників, брошур, буклетів.

Щорічно, об’єкти рекреаційної сфери, приватні садиби сільського туризму,  роботи майстрів  декоративно-ужиткового мистецтва  були представлені на щорічному Буковинському туристичному ярмарку та на традиційному міському святі “Петрівський ярмарок”.

На виконання заходів Програми щодо популяризації культурних, етнографічних особливостей Кельменецького краю, розвитку подієвого туризму, аматорські колективи Кельменеччини є   постійними учасниками та переможцями обласних  та Всеукраїнських оглядів-конкурсів, фестивалів: регіональний фестиваль родинної творчості «Родослав» (м. Камянець-Подільськ Хмельницької обл.), фольклорно-етнографічний фестиваль «Нетлінна спадщина глибин Дністра» ( м. Жванець  Хмельницької обл.), «Свято меду» (с. Пирогово  Київської обл.), Міжнародний фестиваль «Буковинські зустрічі» (м. Чернівці), обласні фольклорні свята «Від Різдва Христового до Йордану», «Христос Воскрес! Воскресне Україна!», «Осінь весільна», тощо.

Традиційно проводяться фольклорно-етнографічні  свята «Наша Маланка Дністровая» (січень), «На Івана – нічка мала» (липень),  «Андріївські вечорниці» ( грудень), тощо.

Створюються сприятливі умови для  відпочинку подорожуючих, на дорозі державного значення Іванівецьким та Кельменецьким лісництвами ДП “Сокирянське лісове господарство” облаштовано 11 місць відпочинку.

Також за звітний період покращився стан дорожньої інфраструктури: відремонтовано відрізок  автомобільної дороги с.Комарів- с.Дністрівка, відрізок автомобільної дороги с.Мошанець-с.Перківці-с.Оселівка .

Розширюється туристично-рекреаційна структура на територіях та об’єктах природо-заповідного фонду. Спільно з НПП “Хотинський” проводиться робота щодо розроблення екологічних стежок, туристичних маршрутів вихідного дня.

Створено  нові  туристичні  маршрути: “Заповідними стежками рідного краю”, “Троянів вал”, маршрути вихідного дня  “За Червоною могилою”, «Ми обертаємо світ ходою», екологічна стежка «Шишкові горби».

На прохання кафедри зоології Київського національного університету ім.Т.Шевченка спільно з Товариством охорони та вивчення птахів України проведено облік білих лелек на території Кельменецького району.

На належному рівні організовано  туристично-краєзнавчу роботу   в загальноосвітніх навчальних закладах району. Створюються відповідні умови щодо підтримки організації туристично-оздоровчої та екскурсійної роботи серед дітей, підлітків та молоді. У Кельменецькому районному дитячо-юнацькому центрі функціонує туристичний клуб «СПАРТ», який об’єднує 11 туристських гуртків (зних10- в дитячо-юнацькому центрі, 1-в Кельменецькому ліцеї) та 5 краєзнавчих (в навчальних закладах району: Іванівці, Перківці, Лівинці, Кельменецький ліцей).

Краєзнавці займаються пошуковою, краєзнавчою, науково-дослідницькою роботою, мандрують екологічними стежинами, туристичними маршрутами району, області.

З метою пропаганди туризму і краєзнавства клубом “СПАРТ” протягом звітного періоду   проводилися краєзнавчі екскурсії вихідного дня, тренувальні дво-, триденні походи, туристичні мандрівки, районні зльоти вихованців туристських гуртків, семінари-практикуми керівників гуртків «Пішохідний туризм».

Під час оздоровчих періодів 2014, 2015 років організовувалися сплави по р.Дністер у рамках функціонування тимчасового пересувного наметового табору «Дністер».

Учнівські команди району та педагоги систематично приймають участь у обласних змаганнях: чемпіонаті області зі спортивного орієнтування «Підсніжник», з паркового орієнтування «Парки Буковини», з техніки пішохідного туризму, водного туризму, велосипедного туризму, у тимчасовому пересувному туристсько-краєзнавчому наметовому таборі «Мандрівник Буковини». В рамках експедиції «Мій рідний край» було  здійснено туристично-краєзнавчу подорож по історичних місцях та пам’ятках археології Кельменецького району.

За звітний період екскурсіями та походами було охоплено понад 80 % учнів та вихованців освітніх закладів району.

Щорічно проводяться урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму.

Також здійснюються заходи щодо підтримки розвитку перспективних для району видів туризму – екологічного, пригодницького, велотуризму, культурно-пізнавального та інших видів туризму.

Налагоджена співпраця з Національною скаутською організацією України «Пласт», Чернівецькою обласною федерацією риболовного спорту. Щорічно на березі Дністровського водосховища проводяться чемпіонати, змагання, організовуються дитячі табори.

Протягом звітного року кошти на виконання заходів Комплексної програми розвитку туризму на 2014-2015 роки не виділялися.

Перешкодами на шляху до перетворення туристичної сфери району у сучасну галузь економіки залишаються: недостатній розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, нестача закладів розміщення туристів різних категорій, відсутність індустрії відпочинку та розваг, незадовільний стан доріг, відсутність під’їздів до туристичних об’єктів, екологічна ситуація рекреаційних зон, відсутність фінансування заходів Комплексної програми розвитку туризму в Кельменецькому районі на 2014-2015 роки.

Дана Програма знята з контролю  в зв′язку  із закінченням терміну  дії.