Хотин, що приваблює туристів з усього світу, одне з найдавніших міст України. Завдяки вигідному стратегічному положенню Хотин відіграв значну роль в історії України.

Одним з пріоритетних видів туризму на Хотинщині залишається також сільський або зелений туризм. Розвиток сільського туризму, як специфічної форми відпочинку на селі, сприяє широкому використанню природного, інфраструктурного і культурного потенціалу регіону. Сільський туризм – це засіб відродження села, зниження рівня безробіття у сільській місцевості.

Сьогодні у сфері зеленого туризму в Хотинському районі працюють 9 садиб сільського туризму, які надають послуги з обслуговування відпочиваючих (проживання,  харчування, організація відпочинку в лісі, біля р. Дністер, екскурсія по історичних місцях села): с. Клішківці, с. Грозинці, с. Гринячка, с. Гордівці, с. Рашків.

В Хотинському районі діє Програма розвитку туризму на території Хотинського району протягом 2014-2016 років (з відповідним планом заходів) метою якої є створення конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринку туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців району та його гостей;

Значну частину природного потенціалу району складають рекреаційні ландшафти, природно-заповідні об’єкти, території історико-культурного призначення. Це унікальні ресурси для перспективного розвитку туризму.

На  території району існують печери, які можуть бути використані для відвідування туристами, зокрема с. Рухотин, печера Чортове гирло; с. Гордівці, печера Полякова дуча; с.Анадоли, печера Козацький вал. Проте, необхідність створення сучасних умов для їх відвідування вимагає проведення додаткових їх досліджень та фінансування.

Туристичну привабливість району доповнюють — історичні культові храми це – Православна церква Свято-Покровська побудована в 1860 році, Православна церква Свято-Миколаївська побудована в 1845 році, УПЦ МП Олександра Невського (1965 р), УПЦ МП Святих рівноапостольних Костянтина і Єлени – що розташовані в м. Хотині, УПЦ МП Православна церква Свято-Іллінська Пресвятого Троїні Різдва Пресвятої Богородиці (1459 р.) – с.Рухотин, Православна церква Свято-Успенська (1885 р.) – с.Санківці та багато інших культових споруд.

Державним історико-архітектурним заповідником «Хотинська фортеця» постійно здійснюються заходи, щодо організації екскурсійної роботи серед гостей міста, зокрема іноземців. Щороку «Хотинську фортецю» відвідують біля 150 тисяч  туристів, 27 вересня з нагоди святкування Дня туризму забезпечується безкоштовний вхід на територію заповідника туристичним групам.