Хотинщина: чотири цікаві факти

розміщено в: Найближчі події | 0
Окрасою Хотинщини є славнозвісна Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її…
У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох художніх фільмів, серед яких «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда». Серед недавніх – екранізація твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика «Яса» та зйомки кінострічки «Запорозька Січ» за повістю Миколи Гоголя «Тарас Бульба».
У 1826 р. місту Хотину був наданий герб: в золотому полі срібна фортеця з трьома баштами; на двох крайніх вміщено по бунчуку, а на середній – півмісяць на держаку; над ним хрест-навхрест – дві шаблі лезами вниз та срібний хрест, що означає взяття Турецької фортеці.
На цей час «Хотинська фортеця» є Державним історико-архітектурним заповідником та вважається одним з семи чудес України.
Бе́рда – гора на Хотинській височині, є найвищою вершиною рівнинної частини України, а також однією із найвищих точок Східноєвропейської рівнини, її висота становить 515,7 м над рівнем моря. Вона розташована в межах Заставнівського району Чернівецької області, на схід від села Васловівці, що на північ від міста Чернівців, у межах Чернівецького регіонального парку. Її добре видно навіть з Центральної площі м.Чернівці.
На околиці села Колінківці Чернівецької області понад 300 років постійно діє грязьовий вулкан. Це унікальне явище для Західної України. Тут грязьових вулканів лише два: один у нас, другий — на Івано-Франківщині. Наш ніколи не припиняє діяти, постійно вивергає грязі. Як активний, розтікається на 20 метрів, відкриваючи при цьому два-три додаткові кратери. У спокійному стані грязі витікають на 5 метрів з одного кратера. Науковці припускають, що його глибина — 12 км.
Також невелика річка Рокитна – природній кордон між двома географічними та історичними регіонами України – Бесарабією та Буковиною.

Залишити відповідь