п/п
Найменування Опис об’єкта, дата спорудження,автор Місце знаходження Статус об’єкта
1. Віковий дуб «Штефана Великого» Скельний дуб, вік якого — понад 500 років, розташований на території Кузьмінського лісництва. За переказами, дуб був посаджений Штефаном Великим після перемоги над військом польського короля Альбрехта.            Перша згадка про село датується 1490 роком с.Валя Кузьмина Перебуває га обліку як пам’ятка природи місцевого значення Рішення облради №127-6/02 від 27.12.2002року.
2. Комплекс могил австрійських солдат- учасників 1-ї світової війни Під час І світової війни 1914-1918 рр.територія Північної Буковини,яка була тоді в складі Австро-Угорщини, стала ареною жорстоких боїв з російс кими військами.Багато з них загинуло.
В 1936 році уряд Румунії, складі  якої знаходилась Буковина , видав наказ про пере захоронення останків воїнів, загиблих Підчас Світової війни. Таким чином за селом Валя Кузьмина біля лісу було розташовано військове кладовище, де перепоховали 3744 загиблих австрійців.
с.Валя Кузьмина Перебуває на обліку як пам’ятка історії місцевого значення Рішення облвиконкому №151 від 18.07.1990року.
3. Урочище «Лісове озеро» Мальовнича водойма штучного походження. Розташоване на краю лісового масиву, що прилягає до селища Глибока з боку села Червона Діброва, озеро є гарним місцем для відпочинку та рибальства смт.Глибока
4. Церква Святих. Козьми та Дем’яна, ХVIII-ХІХ ст. Знаходиться у східній частині села, сто метрів на схід від Успенського собору. Церква побудована  у ХУІІІ ст. Храм – мурований з цегли, та має дерев’яне завершення, увінчане куполами. В. плані складається з квадратних нави, притвору та напівкруглої апсиди.  Заходу над притвором приставлена трьохярусна дзвіниця. Вежа дзвіниці триярусна, складається  з двох четвериків, перекритих бляшаними карнизами і восьмерика. У церкві знаходяться живописні полотна з портретами білокриницьких митрополитів, а також ікони ХУІІ-ХІХ ст. с.Біла Криниця   Постановою РМ УРСР від 06.09.1978р. №442 Церква Св. Козьми та Дем’яна  прийнято на облік і взято під охорону держави як пам’ятку архітектури національного значення, охоронний № 1742.
5. Церква Святого .Василія, 1815 р. та дзвіниця Церква Збудована в 1804-1807 рр. та освячена 1808– розташована  у східній частині села. Церква  дерев’яна, тридільна, триверха.  В інтер’єрі висотний простір розкритий до основи ліхтарів. Бабинець з’єднаний з навою невисоким вирізом трапецевидної форми. В церкві знаходиться іконостас, скромно оздоблений різьбою, виконаний народними майстрами.
З південного боку розташована дерев’яна каркасна, двоярусна дзвіниця, восьмерик на четверику, завершена  високим наметовим дахом, накритим ґонтом.
с.Корчівці