Для розвитку туризму уряд планує створити нові органи

розміщено в: Найближчі події | 0

https://zruchno.travel/News/New/5207?lang=ua

 

Серед урядових ініціатив також зниження податків, розвиток інформаційної турмережі і туристичні ваучери.

Проектний офіс з розвитку дестинацій та Національну раду з туризму та гостинності планує створити Кабінет міністрів України в рамках заходів секторального напрямку стимулювання економіки у сфері послуг. Такі ініціативи містить Програма стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, яку уряд ухвалив на засіданні 27 травня.

Презентацію з основними положеннями програми оприлюднив на урядовому порталі Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів.

Серед викликів, що стоять перед галуззю, в презентації названо відсутність системного підходу до розвитку туристичного сектору, тому програма передбачає формування державної стратегії розвитку галузі туризму.

Автори документу констатують, що незважаючи на сповільнення поширення вірусу, впроваджені урядом заходи мали негативний вплив на економіку. Зокрема падіння виробництва у секторі готельно-ресторанного бізнесу склало 82%, на стільки ж скоротилася сплата податків суб’єктами підприємницької діяльності.

“Податковий тиск, зобов’язання перед постачальниками, неврегульованість деяких питань, пов’язаних з карантином посилюють проблеми бізнесу. В рамках групи ініціатив пропонується знизити податкові та інші зобов’язання для представників найбільш постраждалих секторів, забезпечити врегулювання всіх аспектів карантинних обмежень, та забезпечити довгострокове бачення розвитку секторів”, – сказано в презентації.

У сфері послуг програма передбачає звільнення від оподаткування податком на прибуток галузь туризму та HoReCa, можливість виплати заробітніх плат без сплати ЄСВ для закладів культури та туристичної сфери, зниження ставки ПДВ в сферах освіти та культури.

Серед інших ініціатив у галузі туризму зазначено розвиток інформаційної туристичної мережі, запровадження ваучерів на туристичні послуги, розробку стандартів санітарної безпеки подорожей та туризму.

“Необхідно полегшити існуючі обмеження та забезпечити можливість представників сфери послуг вести свою діяльність з дотриманням безпечних умов”, – наголошують автори програми.

Як повідомляв Zruchno.Travel, в уряді почали обговорювати план перезапуску туризму, а також перспективи розвитку туристичної галузі в посткарантинний період.

Залишити відповідь