Буковина туристична

розміщено в: Найближчі події | 0

Чернівецька область володіє значними туристично-рекреаційними ресурсами, які використовуються не повною мірою. Саме тому обласною державною адміністрації визначено розвиток туризму одним із пріоритетних напрямків регіонального розвитку області, що дасть можливість створити сприятливі умови для діяльності в туристично-рекреаційній сфері, наслідком чого буде відкриття нових можливостей для інвестування як масштабних, так і невеликих проектів.

Територія Чернівецької області, яка знаходиться на південному заході України і розташована в трьох природних зонах: лісостеповій (між річками Дністер та Прут), передгірській (між Карпатами та річкою Прут) та гірській – Буковинські Карпати, з середньою висотою 900 м над рівним моря та найвищою вершиною – г. Яровиця (висота – 1574 м), має унікальний потенціал для розвитку більшості видів туризму.

Вдале географічне розташування, сприятливі кліматичні умови, особливості рельєфу (компактне розміщення рівнинної, передгірської та гірської частини, долини рік із каньйоноподібними ділянками), наявність багатьох компонентів рекреаційних ресурсів, багатої історико-культурної спадщини, тривале співіснування різних культур та традицій на відносно невеликій території, є чинниками розвитку туристичного та природно-ресурсного потенціалу краю. За умови вдалого використання зазначених чинників, значний розвиток можуть отримати іноземний, внутрішній та місцевий туризм, який може мати «класичний» характер екскурсійно-ознайомчих турів, а може бути рекреаційним, лікувально-оздоровчим, спортивним, краєзнавчим, зеленим (відпочинок/праця у сільських садибах), мисливським або рибальським, промисловим тощо. Сприятливі можливості є для розвитку спортивних видів туризму. А саме: водного, пішохідного, гірського, альпінізму, кінного, лижного та велосипедного.

Чернівецька область є мультикультурним регіоном, що має значний туристичний та рекреаційний потенціал, адже саме її територія – це перехрестя трьох історико-етнографічних районів (Буковина, Бессарабія, Гуцульщина). Крім того, регіон вважається південно-західним форпостом Київської Русі (України-Руси), співочою столицею країни та батьківщиною «Червоної рути», місцем проживання видатних історичних постатей.

Буковинський край багатий на пам’ятки історії та культури (автентичні історичні пам’ятки української, австрійсько-німецької, румунської, польської, молдавської, єврейської, турецької та інших культур).

Чернівці та Чернівецька область також мають значну кількістю об‘єктів історико-архітектурної спадщини. Більше того, поєднання різних архітектурних стилів, а саме бароко, готика, модерн, класицизм, еклектика, конструктивізм та ін., свідчить про мультиархітектурність регіону.

 

Залишити відповідь